KONSEPT MİMARI

EREN YORULMAZER

İTÜ Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü mezunu olan Eren Yorulmazer, tasarladığı projeler ile günümüz yaşamının kaçınılmaz gereksinimi ve gerekliliği olan, hayatımızı kolaylaştıran konfor koşullarını, bugünün insanının yaşadığı mekanlara uygulamayı hedefliyor.

Tasarım dünyasında yer alan diğer tüm tasarımcılarda olduğu gibi, dönemsel değişim ve gelişimler, Eren Yorulmazer’in mesleki yolculuğunda da görülmektedir. 1994 senesinde başladığı meslek hayatının ilk altı senesinde “avantgarde” çizginin etkileşimleri; bu süreçte gerçekleştirdiği ev, ofis ve showroom projelerine yansımıştır. 2000 yılı ile beraber projelerinde avantgarde modernist çizgiyi, geçmiş yüzyılların sanat eserleri ve geçmiş dönemin çizgileri ile buluşturan mimar, ülkemizde ve yurtdışında tasarladığı mekanlarla kendisine has üslup ve çizgisi ile birçok tasarımcıyı da etkilemiş, kendi ekolünü yaratmıştır. İstanbul, Bursa, Antalya, Bodrum, Cannes, Cenevre, Bakü, Batum, Londra,  Paris, Moskova, New York ve Doha’da gerçekleştirdiği konut, otel, showroom, ofis ve restoran projeleri meslek hayatının kendi deyimi ile ilk bölümünü oluşturmaktadır.

Bakü’de Azerbaycan’ın en yüksek binasını (277,30 m / 51 katlı) tasarlamıştır. 2013 yılında bina hızla yükselmektedir. Wyndham Kalamış Otel iç mimari dekorasyon tasarımını yapmıştır. İstanbul, Bursa ve Bakü’de şuan devam eden dekorasyon projeleri bulunmaktadır.

2011 senesi mimarın bugüne kadar özenle ve dikkatle oluşturduğu eşsiz çizgiyi geniş kitlelerle buluşturma kararı aldığı senedir. Oluşturduğu özgün çizgiyi geniş kapsamlı bir proje ile geniş bir kullanıcı grubu ile buluşturan proje Evora İstanbul’dur. Arazi yerleşiminden bina tiplerine, binaların iç mekanlarında kullanılan tüm malzeme ve renk seçimlerinde bugüne kadar yaptığı tüm mekanlarda olduğu gibi bütün unsur ve parçaları mimar bire bir seçerek ve tasarlayarak oluşturmuştur. Evora İstanbul 5.078 adet konut ve  78 adet bloktan oluşmakta, 300,000 m² arsa üzerine 850.000 m² inşaat alanı tasarlanmıştır. Büyük ilgi ile karşılanan proje benzerleri içerisinde en yüksek prim yapan ve satışı en hızlı olan proje olmuştur.